Cisco Bellekleri

Bigboy Technologies, Cisco onaylı üreticiler tarafından üretilen kullanıcılara sunmaktadır. Üçüncü parti üreticiler tarafından “Cisco approved” bellekler; Cisco sistemler ile tam uyumludurlar.
Cisco DRAM, SIMM vb  bellekler ve flash bellek kartları sınırlı ömür boyu garantiye sahiptirler. OEM üreticiler tarafından üretilen belleklerin kullanılması Cisco ürünlerin garantisini olumsuz etkilememektedir.

Cisco bellekleri ve tedarikçileri hakkında; Cisco Approved bellek modülleri ile Üçüncü parti (third party)üreticiler tarafınfdan üretilen bellekler arasında ne fark olduğu konusunda kullanıcıların soruları olmaktadır.
Kullanıcıların ve bayilerimizin bilmesi gereken ilk şey Cisco Systems’in; sistemlerinde kullanılan bellekleri hiç bir şekilde kendisinin üretmediğidir.

Cisco onaylı (approved) OEM (Original Equipment Manufacturer) üreticiler; Cisco’nun Onaylanmış Tedarikçi Listesinde (AVL- Approved Vendor List) bulunan üreticilerdendir. Bu listede OKI Semiconductor, NEC Electronics ve Samsung gibi üreticiler bulunmaktadır. Ancak şu da unutulmamalıdır ki Cisco tarafından içeriği açıklanmayan AVL içerindeki üreticiler zaman içerisinde güncellenmekte ve bazı üreticiler listeden çıkarılırken yeni üretciler eklenebilmektedir.

Approved/OEM yada “first party” Cisco bellekler, Cisco’nun AVL listesindeki üreticiler tarafından Cisco sistemlere uyumlu olarak üretilen ve kullanıcılara sunulacak cihazlarda kullanılmadan önce detaylı biçimde test edildikten sonra Cisco tarafından onalylandıktan sonra kullanıcılara sunulmaktadır. Bu modüller kullanılacakları Cisco cihazlar ile tam uyumludurlar ve ömürboyu garantiye sahiptirler.
Üçüncü parti (third party) üreticiler tarafından üretilen bellekler ise Cisco’nun AVL listesinde bulunmayan ve Cisco tarafından hiç bir şekilde inceleme ve onay işlemi yapılmayan belleklerdir. Üçüncü parti üreticiler, ürünleri için Cisco ürünleri ile uyumluluk garantisi vermektedir, ancak bu tür ürünler için Cisco tarafından böyle bir garanti sözkonusu değildir. Üçüncü parti bellek modüllerinden kaynaklanan hatalar, tespit edilmesi durumunda Cisco garanti şartları dışında tutulmaktadır.

 

Printer Bellekleri

Bigboy, Yazıcı/Printer belleklerinde, yazıcılarınızla tam uyumlu olarak üretilen bileşenler kullanılmaktadır. Bu sayede  özellikle büyük boyutlu yada çok fazla kopyalı dosyaların işlenmesinde büyük […]